Bewoners van ReVa Groen en Duurzaam Cultuur, Sport en Religie Zorg, Hulp en Welzijn Veiligheid en Verkeer Wonen, Leren en Werken Gemeente en Politiek Geschiedenis van ReVa

Een stem aan een verhaal dat gehoord móet worden

Karin Ramaker is schrijver, podcastmaker en maatschappelijk initiatiefnemer. In het Regentesse- en Valkenboskwartier kennen we haar onder andere van de speeltoestellen voor kinderen met een beperking op de Verademing. Daar zette ze zich net zo lang voor in tot ze er daadwerkelijk stonden.
Hendrica Jacobs is haar overgrootmoeder. Ze was eind dertig in de tijd van de Eerste Wereldoorlog; een wereld waarin vrouwen nauwelijks zeggenschap hadden over hun leven, waarin vrijheid ingeperkt werd door beslissingen van anderen.
Maar Hendrica weigerde zich daar bij neer te leggen. En dat is wat Karin raakt: ze vocht – voor haar kind, haar toekomst en haar recht om zelf te kiezen.
Na een intensieve periode van archief-, bron- en literatuuronderzoek gaat Karin aan de slag met een literair essay over Hendrica. Geen dik boek dat in de kast verdwijnt, maar een compacte, krachtige uitgave die wordt gelezen, gedeeld en doorgegeven.

Wat betekent het eigenlijk om vrij te zijn?
En het gaat niet alleen over Hendrica, en niet alleen over toen. Met haar essay verbindt Karin verleden en heden en laat ze zien hoe iedere generatie vrouwen opnieuw moet vechten voor vrijheid – en hoe die strijd vandaag nog altijd voortduurt, in een andere vorm.
Op 8 maart 2027, op Internationale Vrouwendag, presenteert Karin het essay in de wijk, in bibliotheek Segbroek. En ze wil meer: ze wil dat dit verhaal raakt, gesprekken opent en mensen in beweging brengt. Want waar het uiteindelijk om draait is de heel urgente vraag: wat betekent het eigenlijk om vrij te zijn?

Uw steun maakt dit mogelijk, via Voor de Kunst
Met uw bijdrage via Voor de Kunst kan dit essay professioneel worden geredigeerd, vormgegeven, gedrukt en verspreid. Hoe meer steun, hoe meer exemplaren – en hoe verder dit verhaal reikt.
Hoe? Karin is op zoek naar donateurs. Hiervoor heeft ze beperkt tijd, tot 6 juni.
Doneren kan via Voor de Kunst, en wees gerust: als het beoogde bedrag niet wordt gehaald krijgt u uw geld terug. Maar de redactie van KonkreetNieuws hoopt èn verwacht haar 8 maart 2027 met haar presentatie in de bibliotheek.