Bewoners van ReVa Groen en Duurzaam Cultuur, Sport en Religie Zorg, Hulp en Welzijn Veiligheid en Verkeer Wonen, Leren en Werken Gemeente en Politiek Geschiedenis van ReVa

Kan vast beter

We schreven hier al eerder over: vergeten ‘lege’ plekken in onze wijk. Onze trouwe adverteerder Danny Roos meldde ons de locatie Loosduinseweg achter nummer 615 tot en met 619 en Gaslaan 2A tot en met 228A. Bij Loosduinseweg 615 is een poort van drie meter breed. Loop je daar in, dan kom je bij een desolate plek waar een vijftal zeer verkrotte huisjes en een in dezelfde staat verkerende loods staan rond een viezige plaats. Het project wordt zeer toepasselijk bewaakt door de firma 5huizen Leegstandsbeheer. Loop je bij Gaslaan 2 een nog smaller poortje in, dan loop je tegen een hek aan, voorzien van een bord van die zelfde waakzame firma. Een beetje speurwerk leverde op dat het bedrijf MS Vastgoed hiervoor in 2022 al een milieuvergunning aanvroeg. Waarschijnlijk nodig om de eventuele, wakende vleermuizen hier weg te krijgen. In november kwam de aap uit de mouw.
De beestjes zijn nu blijkbaar vertrokken en in november 2025 vroeg het bedrijf een vergunning aan voor sloop en de bouw van 56 studentenwoningen en de aanleg van een tuin. Het is een vreemde locatie om vol te bouwen. Is dit veilig en bereikbaar, bijvoorbeeld bij brand? Sloop en alleen een mooie grote buurttuin zou aardiger en groener zijn. Maar ja, dat levert natuurlijk geen geld op. En studentenwoningen zijn vast heel nodig in de stad. We gaan het zien. Met dank aan speurneus Danny!