Bewoners van ReVa Groen en Duurzaam Cultuur, Sport en Religie Zorg, Hulp en Welzijn Veiligheid en Verkeer Wonen, Leren en Werken Gemeente en Politiek Geschiedenis van ReVa

Het gaat toch lukken, die nieuwe halte op het Copernicusplein!

De laatste kans op de vernieuwde halte op het Copernicusplein is goed benut. Donderdag 29 januari vond de raadsbehandeling plaats van het Voorontwerp lijn 12 a en 12 b. Ondanks het onvermoeibare inspreken, schetsen opstellen tot vier keer toe en veel instemming van Rover, Voorall en Platform voor Openbaar Vervoer Haaglanden, was er nog steeds geen halte opgenomen in dit Voorlopig Ontwerp.

‘Nu of nooit’ was het motto van de Klankbordgroep, die ervoor zorgde dat er een motie ingediend werd door de VVD. Natuurlijk werd deze motie ontraden door wethouder Kapteijn. “Als we die halte zouden maken, zou deze uit veiligheidsoverwegingen afgekeurd worden”, zei hij. Dat argument kwam nu voor het eerst boven tafel. Geen fair play. Maar de raad besliste anders. Bijgaande foto geeft aan hoe de stemverhoudingen waren bij het stemmen over de motie: 34 stemmen voor en 11 tegen. Het College moet aan de slag met die halte. Eindelijk!