Bewoners van ReVa Groen en Duurzaam Cultuur, Sport en Religie Zorg, Hulp en Welzijn Veiligheid en Verkeer Wonen, Leren en Werken Gemeente en Politiek Geschiedenis van ReVa

Jongerenproject ‘Leven als een ADO-prof’

Jongerenproject ‘Leven als een ADO-prof’

Een co-project van ADO en Wijkz
Foto: Wijkz

Maha Bokhari en Kim Ploeg zijn beiden jongerenwerker in Segbroek. Maha met de focus op meidenwerk en Kim op tieners en meiden. Beiden zijn verbonden aan het project ‘Leven als een ADO-prof’ dat afgelopen september van start ging. Een geweldig leuk project, vinden ze allebei.

Prof worden is niet gemakkelijk

Maha legt uit wat het project in grote lijnen inhoudt: “Als je jongeren vraagt wat ze willen worden, hoor je vaak: ‘Ik wil profvoetballer worden’. Maar dat is nog niet zo gemakkelijk. Mijn zus werkt als sportcoach bij ADO en ze vertelde over de projecten van de stichting ‘ADO Den Haag in de maatschappij’. Het leek me een goed idee om hun nieuwe project ‘Leven als een ADO-prof’ ook hier bij Wijkz te introduceren. En dat hebben we gedaan. Het traject duurt twaalf weken en er doen 20 jongeren uit Segbroek aan mee, jongens én meisjes. Thema’s die aan de orde komen: Zijn er wel de juiste middelen om een traject naar prof te starten, zoals geld om naar een voetbalclub te gaan. En wat moet je er allemaal voor doen en ook laten tijdens zo’n traject? Hoe ga je om met zaken als discriminatie, wat is verstandig eten, hoeveel discipline moet je hebben, hoe kom je voor jezelf op, hoe ga je met emoties om, waar liggen je grenzen en kun je die grenzen verschuiven, hoe weerbaar ben je.”

Persoonlijkheidsontwikkeling

Maha: “Trainers en coaches van ADO komen hier nu wekelijks lesgeven. De jongeren gaan ook naar ADO toe, ze hebben van de club voetbalkleding en een leerboek gekregen. En ook de ADO-voetballers zijn hiernaartoe gekomen en doen mee aan de trainingen. Super natuurlijk, samen met echte profs trainen! Het project is een middel om hun persoonlijke doelen te bereiken. Dus het gaat veel verder dan een voetbaltraining, het is ook persoonlijkheidsontwikkeling.”

Mooie groepsdynamiek

Op het moment van het gesprek is het traject halverwege. In december wordt het afgerond. “De deelnemers vinden het geweldig”, Maha en Kim zijn super enthousiast over de ontwikkeling die ze bij de jongeren te zien krijgen. Kim: “De achtergrond van de jongeren is heel divers. Mooi om de groepsdynamiek te zien. In het begin spraken ze niet met elkaar, en gingen de gesprekken via de gespreksleider. Inmiddels is er zoveel vertrouwen in de groep dat ze elkaar op zaken aanspreken en adviseren. De cohesie is echt gegroeid. Wij hebben ook de ouders in het traject betrokken. Hoe we het project straks gaan afsluiten weten we nu nog niet, maar het wordt in ieder geval een feestje!”