Bewoners van ReVa Groen en Duurzaam Cultuur, Sport en Religie Zorg, Hulp en Welzijn Veiligheid en Verkeer Wonen, Leren en Werken Gemeente en Politiek Geschiedenis van ReVa

VAHON-basisschool ‘Buurtschool voor alle kinderen’

Onderschrift foto: Wijkfeest van 18 september: Sara en Shreya uit groep 8  bij het ‘Stick Grab Game’

De Algemene Hindoe Basisschool (de VAHON-school) aan de Mackaystraat 6 organiseerde woensdagmiddag 18 september een buurtfeest voor hun leerlingen én voor alle kinderen in de omgeving. Kavita Jewlal, directeur van de school: ”Wij willen de bewoners van de wijk duidelijk maken dat de VAHON-school toegankelijk wil zijn voor alle kinderen uit de buurt – en niet enkel voor leerlingen met een Hindoestaanse achtergrond.”

Rekenen en taal

Organisatie-ondersteuner Soelin Biharie: “We zijn een Hindoe-basisschool en we geven les over het Hindoegeloof en leerlingen leren het Hindi, maar onze prioriteit ligt bij de basisvakken: rekenen en taal. Wij verzorgen kwalitatief goed onderwijs en we kregen niet voor niets onlangs van de inspectie een ‘voldoende’. We houden zicht op de ontwikkeling die de leerling doormaakt en we betrekken elke leerling actief bij het leerproces. We vinden het belangrijk dit eigenaarschap bij de leerling te ontwikkelen. Ouders kunnen daarover alles lezen op onze website.”

Leescafé

Kavita: “Ouders kiezen voor onze school vanwege ons onderwijs en onze resultaten, ons pedagogisch klimaat, vanwege de aandacht voor het Hindoe-geloof, maar ook omdat we een aantal extra’s hebben, zoals onze plusklassen vanaf groep 5/6, ons ruime aanbod naschoolse activiteiten, ons leescafé en onze zaterdaglessen waar we nog eens extra aandacht besteden aan taal en rekenen.”

Lenteschool voor de buurt

Soelin: “Ja, en voor we het vergeten, alle kinderen uit de buurt, dus niet enkel onze leerlingen, kunnen zich via onze website opgeven voor de herfst-, de lente- of de zomerschool”.