Bewoners van ReVa Groen en Duurzaam Cultuur, Sport en Religie Zorg, Hulp en Welzijn Veiligheid en Verkeer Wonen, Leren en Werken Gemeente en Politiek Geschiedenis van ReVa

Festival Make a Change gaat door

Haags duurzaamheidsfestival gaat voor groots genieten bij Haagse toprestaurants, op stadssafari en in de natuur – zonder mensenmassa’s  

Met samengeknepen billen volgde de organisatie van het Make a Change festival de persconferentie op maandag de 28ste. Maar ook met de maatregelen die er nu zijn kan het festival doorgaan, in de week van de herfstvakantie. De truc: geen centrale locatie, maar alle actie vindt plaats in restaurants, winkels, (moes)tuinen en op strand, duin of bos. Het aantal deelnemers per onderdeel is beperkt en overal wordt gezorgd voor voldoende afstand – dat maakt het festival coronaproof, ook volgens de zojuist aangekondigde maatregelen. Doel van het festival is ervaren dat duurzaam leven geen opoffering is, maar je eerder intenser laat genieten van nieuwe duurzame pleziertjes. En daar blijken er veel van te zijn, in Den Haag. De ticketverkoop is inmiddels gestart.

3 toprestaurants (waarvan 1 in onze wijk) op 1 avond met Tour de Fork
Het festival is leuk voor zowel volwassenen als kinderen, en workshops worden meestal zowel in het Nederlands als in het Engels gegeven. Op het programma staat onder meer de Tour de Fork: met een gids mee langs 3 duurzame toprestaurants in Den Haag, met als eindpunt, Restaurant Drie in onze wijk, in de voormalige kantoren van de Electriciteitsfabriek, omringd door een groen terras. Liefhebbers komen er voor de natuurwijnen, vlees- en vis van kop tot staart, kruiden uit eigen moestuin en knetterverse groente van telers uit de buurt. , waar steeds één gang geserveerd wordt.

Terwijl je geniet van een bijzonder gerecht hoor je het verhaal van de zaak en het voedsel, met als afsluiter een intiem live optreden. Elke tour heeft zijn eigen thema: zo eet je bij de Kop tot Staart route gastronomische hoogstandjes die met overschotten worden bereid. Zo kan er zomaar een paté van een ‘overtollig’ dier als de Schipholgans op je bord belanden, of een siroop bereid uit bijproduct van een Haagse bierbrouwer.

Wormenhotel, wildpluk en meer
Andere activiteiten zijn je eigen wormenhotel bouwen, een designriem maken van een onverwacht restproduct, en een wildplukwandeling waarna je nooit meer hetzelfde kijkt naar al het groen om je heen. Aangekondigd worden nog kijkjes achter de schermen bij bijzondere plekken in de stad, filmvertoningen, winkeltours, kookworkshops, watersport en andere buitenactiviteiten. Tot aan de herfstvakantie volgen wekelijks nieuwe aanvullingen op het programma.

19 – 25 oktober in heel Den Haag
Make a Change festival is van maandag 19 tot en met zondag 25 oktober (de week van de herfstvakantie) door heel Den Haag. De ticketverkoop is gestart op makeachangefestival.nl

Instagram @macfestival2020 instagram.com/macfestival2020